DNA ARITMA, Entegre atık su arıtımı için komple
çözümler konusunda lider bir tedarikçi ve üreticidir.

İmalat ve Çözümler
Çevre Yönetim Hizmetlerinde Yenilikçi Yaklaşım...

DİĞER EKİPMANLAR

Giriş yapısından çamur susuzlaştırma bölümüne kadar arıtma tesisinizde ihtiyaç duyabileceğiniz bir çok farklı tipte mekanik ekipmanı üretiyoruz. DNA Çevre ve Arıtma Teknolojileri, sizlere ekipman ihtiyaçlarınızda tek bir tedarikçi ile birlikte çalışabilme imkanı ve rahatlığı sağlayan, su, atıksu ve çamur arıtma ekipmanlarını tek bir yerden tedarik edebileceğiniz bir üreticidir.

➢Metal Paket Arıtma Tankları; Genellikle evsel nitelikli biyolojik atık suların arıtılması amacı ile kullanılmaktadırlar. Paket arıtma sistemleri 100 kişilik ve 1000kişilik olarak olarak üretilmektedirler. Paket arıtma sistemi, inşa maliyetin minimum olduğu, kompakt arıtma tesisleridir. Makine dairesi de üniteye kompakt olarak planlandığından ayrıca bir makine dairesi imalatı gerektirmez. Klasik sisteme göre daha az yer kaplamasının yanında, kapasite artışları gibi durumlarda modüler olarak da çoğaltılabilir. Ayrıca, işletme başka bir konuma taşınırsa ilgili paket ünite de istenen alana taşınabilir. Evsel arıtma sisteminin yanı sıra küçük debideki kimyasal arıtma sistemleri için paket tank sistemleri uygun kapasiteli olarak tasarlanmaktadır. ST37 Karbon çelik ve sekizgen olarak trapez büküm olarak üretilir. Kapasiteler eklenerek istenilen debi ve ihtiyaca cevap verebilmektedirler.

➢Pergel Vinç; Pergel vinçler istenen açıda, pompa ve diğer ekipmanları kaldırma amaçlı özel olarak tasarlanmış vinçlerdir. Kullanım alanlarına göre hesaplanan mukavemet değerlerinde belirli yükleri kaldırmaya yarayan pergel vinçler, tasarım kriterlerine göre çeşitlilik göstermektedir.

Manuel veya otomatik olarak üretilebilmektedirler. Mobil ve sabit üretim yapılmaktadır.

➢Monaray Vinç ; Elektrikli Monoray Vinç, çalışma düzeni olarak doğru ve düşey düzlem hatta asılı bir biçimde elektrik motorları aracılığıyla hareket eden, yükleme ve kaldırma işlemlerini görmekte olan vinç türüdür. Çalışma prensibi açısından çalıştıkları düz hat doğrultusunda bulunan nesneleri taşıyabilmektedirler. Monoray Vinçlerin kumandalarında yatay ve düşey eksen olarak; aşağı-yukarı ve ileri-geri şeklide 4 ana hareket butonundan oluşmaktadır. Kaldırma işlemi için vinç ekipmanı olarak zincir veya halat olabilmektedir.

➢Prob Tutucular ; Probun havuz içerisinde sabit kalmasını sağlamak ve havuz içerisinden çıkarılarak kolaylıkla temizlenmesini sağlamak için kullanılmaktadır. Prob tutucular metal ve/veya plastik olarak üretimi yapılmaktadır.