DNA ARITMA, Entegre atık su arıtımı için komple
çözümler konusunda lider bir tedarikçi ve üreticidir.

İmalat ve Çözümler
Çevre Yönetim Hizmetlerinde Yenilikçi Yaklaşım...

ÇAMUR SUSUZLAŞTIRMA EKİPMANLARI

➢Otomatik Polielektrolit Dozlama Ünitesi ; Kimyasal maddelere dayanıklı bir malzemeden imal edilen ünite farklı kapasitelerde imal edilebilir. Bu ünite özellikle, atıksu arıtma tesislerinde arıtılan suda bulunan askıda katı maddeler için Koagülant olarak kullanılan polimer çözeltilerinin otomatik hazırlanmasında ihtiyaç duyulur.

➢Filtre Pres; Filtre Pres katı ve sıvıyı ayırmak için kullanılan basınçlı makinalardır. Yüksek basınçlı pompalar ile beslenen katı-sıvı karışımı çamurun filtre pres plakaları üzerinde giydirilmiş filtre bezelerinden süzülmesi ile katı partiküllerin filtre plakaları arasında toplanması ve sıvı fazın ekipman dışına alınması mantığı ile çalışır.Filtre pres ekipmanında kullanılan bezler filtre edilecek katı-sıvı karışımının fiziko-kimyasal özelliklerine bağlı olarak; polipropilen, pamuk, kesik elyaf veya daha farklı ham maddelerden üretilebilir.

➢Belt Pres ;Belt Pres Filtreler, suyu sıvı atık su artıklarından tahliye etmek ve katı bir malzeme oluşturmak için kullanılır. Atık su katılarının koyulaştırılması, kalıntıların hacmini azaltır, işletimi ilerletir ve diğer faydaların yanı sıra kapasiteyi takip etme, hazırlama, aktarma, sonuca ulaşma veya aktarma maliyetlerini düşürür. Belt Pres Filtreler, bir sürücü makine, çamur dağıtıcı, kayışlı filtre, basınç aygıtı, programlı değiştirme makinesi, filtrasyon kayışlı yıkama makinesi, çamur temizleyici, yerçekimi dehidrasyonu, kama kurutma, kırma dehidrasyonu ve çerçeveden oluşur.

➢Vidalı Pres; Vidalı Pres, tüm mekanik ve güvenlik bileşenlerini destekleyen güçlü gövdesi üzerinde, hareketli ve sabit disklerden oluşan ve bir filtre olarak çalışan tambura sahiptir. Hareketli ve sabit disklerden yapılmış tambur, tıkanmayı önlerken kolay temizlik sağlar. Helezon, başlangıçta daha fazla filtreleme, sona doğru daha fazla sıkıştırma sağlamak için kademeli olarak daralan hatveli bir tasarıma sahiptir. Vidalı Pres tamburunun son bölümünde süzüntü suyu kalitesini olumsuz etkileyen nispeten katı oranı yüksek süzüntü suyu için ayrı bir tanka sahiptir. Bu tanka biriken süzüntü suyu tekrar atıksu besleme veya yoğunlaştırma tankına pompalanarak maksimum düzeyde katı yakalama verimi gerçekleşir. Otomatik olarak kontrol edilen yıkama sistemi, tamburun her zaman minimum su ile temiz kalmasını sağlar.